Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

Сидни Кросби се завърна с гол и асистенция

Вашингтон се наложи с 3:1 над Монреал в дербито на кръга в НХЛ, като домакините продължават да бъдат убедителен лидер на Изток, като регистрираха и седма поредна победа. Вратарят им Брандън Холтби спаси 29 удара, а Джейсън Чимера вкара един гол и подаде за още един. С този успех столичани имат 54 точки на върха в класирането, като водят с 10 пред 2-ия Рейнджърс. Детройт и Монреал с по 43 точки са на първите две места в Атлантическата дивизия. Евгени Кузнецов и Джей Бийгъл вкараха другите две попадения за Кепитълс, които отдавна подобриха личното си постижение за най-добър старт, регистрирайки 26 победи, 2 след продължения и 6 загуби.

Даниел Кар се разписа за гостите във втория период на мача, които обаче продължават да чувстват липсата на основния си вратар Кари Прайс и на дясното крило Брендън Галахър, който има травма в слабините. Сейнт Луис Блус се наложи с 3:2 след дузпи над Далас в дербито на Централната дивизия, като гостите са на върха в цялата Лига с 55 точки, но преднината им беше намалена на 7. Блус са 2-и с 48 и дръпнаха с 4 пред Чикаго. Централният нападател Дейвид Бейкс вкара победната дузпа при деветото завъртане на наказателните удари, докато вратарят Джейк Алън спаси последвалия удар на Върнън Фидлър.

Иначе домакините се спасиха от поражение в редовното време 1:50 минути преди края на мача, когато лявото крило и дебютант в Лигата Роби Фабри изравни за 2:2 с осмия си гол през сезона. Другият лидер в Атлантическата дивизия Детройт стартира поредицата си от девет мача като гост с полбеда с 3:2 над Нешвил. След удар на Брендън Смит в 46:45 минута на третата част шайбата се отби в Люк Глендининг и това се оказа победното попадение за Червените криле. За Глендининг това е второ попадение през сезона. Иначе гостите на два пъти повеждаха за ужас на препълнената зала Бриджстоун Арена, като още в 5:34 минута Смит откри резултата, но Филип Форсберг изравни секунди по-късно. Райли Шиън изведе отново Детройт напред, но домакините отвърнаха с втори гол в мача на Форсберг.

Сидни Кросби направи впечатляващо завръщане след контузия като вкара един гол и подаде за друг при успеха на Питсбърг с 3:1 над Минесота. Ерик Фер и Патрик Хорнкмист вкараха другите два гола за гостите, които регистрират втори успех при визитите си. Но Питсбърг е чак на 5-о място в дивизия Метрополитен с 37 точки. Канадското дерби между Ванкувър и Едмънтън беше спечелено от домакините с 2:1 след продължение. Дясното крило Яник Хансен донесе успеха на Кенъкс, след като се разписа и в редовното време, и в продължението. 59 секунди след началото на продължението той се стрелна от дясно, овладя пас на защитника Мат Бартковски и прати шайбата в мрежата с нисък удар.