Скандали в Интер преди Коледа

Миланският гранд Интер завърши 2015 година на първо място в Серия "А", но с поражение от Лацио на "Сан Сиро", което развали настроението в съблекалнята на "нерадзурите", съобщава "Гадзета дело Спорт". Най-големият спортен всекидневник на Апенините разпространи новината, че е имало голям скандал между Роберто Манчини и Стеван Йоветич, както и разправия между Фелипе Мело и Мауро Икарди. В седмицата преди срещата с "орлите" звездите на "черно-сините" имаха три различни вечери със спонсорите, школата и ръководство на клуба преди коледните празници. Още тогава Роберто Манчини предупредил, че не му харесва голямата еуфория и липса на концентрация преди срещата с лациалите.

"Гадзета" пише, че в неделя проблемите са започнали към 18:30 часа, когато е обявил стартовите 11 за срещата с Лацио. Извън тях изненадващо след четири мача бе Адем Ляич. Сръбският талант не приел това решение никак добре, като си позволил при пристигането на отбора на "Джузепе Меаца" да не се преоблича в съблекалнята, а да си седи сам в един от ъглите. Това било забелязано от Манчини, който се вбесил и се развикал на бившия играч на Рома и Фиорентина. Ляич си сложил екипа и излязъл да загрява с останалите си съотборници, въпреки че изражението на физиономията му не се променил и за миг.

Специалистът обаче си дал сметка още на загрявката, че целия тим нещо не е достатъчно концентриран. Докато бил в тунела на стадиона съобщил на един от своите помощници. "Тази вечер ще паднем, тази ситуация преди мача не ми харесва".

Минути преди срещата Манчини се опитал да мотивира своя тим преди рефера да ги изведе на терена, но това не се оказа достатъчно. На полувремето Лацио водеше с 1:0, а домакините нямаха голово положение и разочароваха с представянето си.

На почивката бившия мениджър на Манчестър Сити е бесен и крещейки заявява, че при възможност би сменил петима играчи едновременно. После обявява на Йоветич, че няма да излезе за второто полувреме и излиза от съблекалнята на тима. Три минути по-късно се връща и казва на Йоветич, че остава на терена. "Върнете се на терена и дайте всичко от себе си. Покажете какво можете", споделя той.

В 58-ата минута срещата за Йоветич наистина завършва, след като на неговото място влиза Ляич. Интер изравни с гол на Икарди, но в края Мело направи изненадващо глупава дузпа, която костваше поражението на Интер. Камерите хванаха как капитана на тима Икарди остро го критикуваше за глупавата постъпка, а секунди по-късно бразилеца дори си изпроси и червен картон.

Мачът завърши с трета загуба на "нерадузрите", настроението не е добро, а скандалите започват. Икарди не спира да обвинява Мело и в тунела, който след няколко минути с чувство на вина не остава длъжен на по-младия аржентинец и двамата разменят остри реплики.

В съблекалнята се случва и друго. Йоветич е бесен за смяната и иска обяснение за напускането си на терена в 58-ата минута. Манчини му казал да си седи на мястото и да мисли за играта си. Черногорецът обаче не се спрял, което още повече извадило от равновесие италианския треньор, като се наложило Ляич да отдръпне Йоветич и да го посъветва да престане. В този миг Фреди Гуарин също се нахвърлил към своя съотборник с думите:"Какво правиш? Уважавай треньора си". След това Манчини отиде да дава задължителните интервюта пред телевизиите държащи правата на Серия "А" в лошо настроение. Самият той обяви:"Развалихме си коледните празници, но се надявам това да ни е за урок".

Сега предстои една седмица почивка преди да бъдат подновени заниманията на лагер в Доха, където Манчини ще се опита да върне доброто настроение и колективния дух. Предвид факта, че Интер неочаквано за специалистите през август, е на първо място при това заслужено и с най-добра защита в калчото. Критерий, който доста често се оказва решаващ в битката за Скудетото.