Аякс загуби, но Фейенорд не се възползва (видео)

Аякс записа втора загуба от началото на сезона в Холандия. Амстердамският гранд се препъна при гостуването на Утрехт и отстъпи с 0:1. Ясин Аюб отбеляза единствения гол за домакините в 87-ата минута. Благодарение на него Утрехт излезе на 8-о място в класирането с 25 точки, колкото имат още Цволе и Витес.

Фейенорд не се възползва от възможността да се изравни по точки с Аякс и стигна само до равенство при визитата си на Грьонинген. Микаел Де Люв откри за домакините в 25-ата минута, но в 50-ата ветеранът Дирк Каут изравни. Малко след това тимът от Ротердам остана в намален състав заради червен картон на Ян-Ари Ван дер Хейден.

Аякс води в Ередивизи с 38 точки, Фейенорд има 36, а шампионът ПСВ Айндховен е трети с 35.