Николай Костов разкрива стратегията на Левски за успех в дербито

Малага счупи каръка (видео)

Малага се надигна от дъното и след победа с 2:1 над Райо Валекано като гост в среща от 15-ия кръг се измъкна от зоната на изпадащите в Ла Лига. Там пък се свлякоха "пчеличките" с 9 поражения до момента - най-много от всички съперници в шампионата. До днес тимът на Малага дори не беше вкарвал гол на чужд терен през кампанията досега, но силно второ полувреме донесе две попадения и три точки.

Райо поведе още в 7-ата минута, когато бившият нападател на съперника Хави Гера откри с удар по диагонала, хванал Карлос Камени неподготвен.

Домакините бяха по-добрият тим и в 55-ата минута направиха един от пропуските на сезона. Трима играчи в бяло се озоваха срещу един защитник на Малага и вратаря Камени, като Лас Бангура подаде към Пабло Ернандес, който трябваше само да насочи топката в мрежата, но той стреля в тялото на бранителя Уелигтон.

В 58-ата минута в игра за гостите се появи нападателят Шарлиз и само след няколко секунди изравни резултата с първото си отиграване на топката.

Малко след това Камени допусна грешка и предостави топката на Лас, който обаче стреля отдалеч и не уцели.

Постепенно футболистите на Малага наложиха игрово превъзходство и в 77-ата минута резервата Ресио пропусна от няколко метра. В 82-ата минута игралите във виолетово играчи на Хави Грасия искаха и дузпа, но не я получиха. Те обаче дочакаха своя момент, след като три минути преди края Хуан Карлос намери Дуйе Чоп в наказателното поле и хърватинът заби първия си гол за клуба след трансфера през лятото.

До края на годината за Райо се очертават още две загуби, тъй като на отбора сега предстоят дербита с Реал Мадрид и Атлетико Мадрид.