10 баски не се дадоха на Малага (видео)

Атлетик Билбао, който игра с 10 души през по-голямата част от двубоя, завърши наравно 0:0 у дома срещу застрашения от изпадане Малага в 14-ия кръг на Примера.  Баските останаха с човек по-малко на терена още в 19-ата минута, когато директен червен картон получи Микел Сан Хосе, ударил без топка съперник в центъра на терена. Главният арбитър Алфонсо Алварес се консултира с четвъртия съдия край тъчлинията и след това отстрани от игра Сан Хосе.

След почивката Атлетик, подкрепян от над 42 хиляди запалянковци, опита да спечели трите точки, но стигна само до няколко разбърквания в наказателното поле на противника след изпълнения на ъглови удари. Гостите опитаха да играят на контраатака, но не можаха да изненадат с нищо своя по-класен съперник.

Атлетик е на седмо място в класирането с актив от 21 точки, докато Малага се намира на 17-а позиция със само 11 точки.