Виляреал обърна Райо (видео)

Отборът на Виляреал надигра с 2:1 гостуващия Райо Валекано в среща от 14-ия кръг на Ла Лига. Хозабед Санчес вкара страхотен гол в 41-ата минута, но две попадения на Седрик Бакамбю (69 и 86) прибавиха точките към актива на Марселино Гарсия Торал и компания.

Първата част беше двуостра, а гостите от "Вайекас" съумяха да нанесат своя удар в края на полувремето. В 41-ата минута топката беше хвърлена от тъч и Хозабед Санчес шутира от ждроб при първото докосване и кълбото се оплете в мрежата неспасяемо в далечния горен ъгъл - 0:1. След гола "жълтите" създадоха напрежение пред вратата на Йоел Родригес. В първия случай в 42-ата минута топката се разходи необезпокоявано в малкото наказателно поле, а при следващото нападение стражът на "пчеличките" изби удар на Седрик Бакамбю.

В 51-ата минута Алфонс Ареола запази вратата си от втори гол след удар с глава на Диего Йоренте. В 69-ата минута "подводницата" изравни резултата след добра комбинация между Роберто Солдадо и Седрик Бакамбю. Тъмнокожият стрелец изскочи сам срещу вратаря и насочи покрай него - 1:1. В 78-ата халфът на домакините Жонатан дос Сантос напусна на носилка със съмнения за тежка контузия. В 86-ата Денис Суарес центрира отдясно, Бакамбю се отскубна от опеката и отблизо отбеляза - 2:1.

С победата кастейонци се приближиха само на точка до четвъртия Селта. Момчетата на Пако Хемес са 15-и.

Снимка: "Марка"