Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна

Испанец спечели "Нощта на скоковете" (галерия)

Майкъл Мелеро (Испания) е новият световен шампион на завършилия финален кръг по мотокрос фрийстайл, който се проведе пред 10 000 зрители в зала „Арена Армеец“ в София. Испанецът беше брилянтен по трасето, както в квалификацията, така и в самото състезание и успя с 423 точки заслужено да триумфира както със световната титла, така и с купата за победител в Гран при България.

Втори в „Нощта на скоковете“ в София, с актив от 390 точки завърши Роб Аделберг (Австралия), а трети с 388 точки Давид Риналдо (Франция). Промоутърите от световния шампионат връчиха титлата „Най-добър организатор за 2015 година“ на България, като страната ни печели този приз за поредна година.
Грандиозното шоу Night of the jumps отново покори "Арена Армеец" в София
Зрителите в залата и пред телевизионните екрани станаха свидетели на изключително майсторство, зрелищни скокове и невероятно отношение на участниците към публиката. В дисциплината „висок скок“, най-добър беше Хосе Миралес (Испания), който успя да „прелети“ над летвата с височина 10.5 метра.

В друга много атрактивно състезание - „RACE and STEAL“, пилотите караха за време, изпълнявайки и зрелищни скокове. В директен сблъсък за първото място Брис Изо (Франция) изпревари Хосе Миралес (Испания).

След края на вълнуващата надпревара призьорите, освен бурни аплодисменти, купи и плакети, бяха поръсени и със „златен дъжд“ от конфети.

След това шампионът Майкъл Мелеро сподели: „Много съм щастлив от спечелената титла и от победата ми тук, в България. Публиката в София е невероятна и оставам с прекрасни впечатления от вас и организацията на това събитие. Определено тази вечер ми се получи всичко, което бях намислил и съм безкрайно щастлив от завършека на сезона“.