Палермо разгроми отбора на Тонев, Чочев блести за сицилианците

Отборът на Палермо разгроми с 4:1 на своя стадион "Ренцо Барбера" Фрозиноне в мач от 16-ия кръг на италианската Серия "А". Българският халф на Палермо Ивайло Чочев игра 90 минути за сицилианците и се отличи с две асистенции - за втория и третия гол на тима си. Българинът в състава на новака Фрозиноне Александър Тонев пък започна на пейката, но се появи в игра в 63-ата минута на мястото на Лука Паганини.

Едоардо Голданига (5) и Франко Васкес (17) дадоха летящ старт на Палермо в мача, а Чочев се прояви с чудесен голов пас за попадението на Васкес за 2:0. В 24-ата минута Паоло Саммарко върна надеждите на гостите, че могат да се преборят поне за точка, но в 60-ата минута Александър Трайковски направи резултата 3:1 след нова асистенция на Чочев. Бившият играч на ЦСКА имаше дейно участие и при четвъртия гол на сицилианците. Удар на българина бе спасен от вратаря на Фрозиноне Никола Леали, но при добавката опитният нападател Алберто Джилардино изпрати топката в мрежата.

Чочев и компания заемат 15-о място в класирането с 18 точки, а Фрозиноне е 18-и с 14. Лидер е Интер с 33 точки, пред Фиорентина с 32 и Наполи с 31.