Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 4:0

ЦСКА поведе във финала по водна топка при мъжете

Ватерполистите на ЦСКА поведоха с 1:0 победи срещу „Локомотив Никола Нанов“, след като спечелиха първия финален плейоф за титлата с 9:8 (1:1, 4:1, 4:3, 0:3) на столичния басейн „Диана“. Двубоят се игра пред препълнени трибуни и поднесе много вълнения на публиката.

„Червените“, водени от треньора Йордан Велинов, и локомотивците с наставник Георги Гаджев предложиха напрегнат и драматичен мач. Първата четвъртина завърши 1:1, а във втората отборът на ЦСКА нанесе решителен удар, като я спечели с 4:1 и вече бе напред с 5:2 в нейния край. Последваха равностойни 8 минути и след третата четвърт „червените“, които са шампиони от 2014 г., вече водеха с 9:5 и изглеждаше, че интригата е изчезнала. В заключителната част обаче локомотивци се вдигнаха на щурм, реализираха 3 безответни гола и изравняването на два пъти висеше на косъм.
Безспорен № 1 на мача стана вратарят на ЦСКА Боян Торосов.

Вторият финал е в четвъртък, 10 декември 2015 г, от 19,30 ч. отново на басейн „Диана“. При нов успех „червените“ ще спечелят титлата, а при победа на „Локомотив Никола Нанов“ решителният трети сблъсък ще е в петък, също от 19,30 ч.