Очаквайте в 10:00: Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

Голдън Стейт продължи уникалната си серия в НБА

Кайл Томпсън записа личен рекорд за сезона с 39 точки, а Стеф Къри добави други 29 при победата на Голдън Стейт със 131:123 над Индиана, с което шампионите запазиха перфектен баланс в първите си 23 мача в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Къри спечели седем борби и направи десет асистенции за своя "дабъл-дабъл", с което помогна за 27-ия пореден успех, включително от края на миналия сезон, за Голдън Стейт в НБА. С това шампионите изравниха серията на Маями от 2012/2013 година, като именно това постижение е второто най-добро в историята. Следващият мач на Голдън Стейт в лигата е гостуване на Бостън в петък вечер.

Томпсън отбеляза 29 точки само през първото полувреме, а Голдън Стейт водеше с 28 пункта в началото на последната четвъртина. Пейсърс, за които Пол Джордж наниза 33 точки, се доближиха на шест от своите съперници в края, но времето изтече. Това обаче няма да заличи срама от първата четвъртина, в която Индиана допусна 44 точки и с това изравни негативен рекорд в историята на НБА.

Кливланд поведе с три победи на Чикаго в Централната дивизия на НБА, след като Леброн Джеймс отбеляза 33 точки и спечели десет борби за успеха на Кавалиърс със 105:100 над Портланд.

Кливланд заличи пасив от 18 точки през втората част за победата, като именно с толкова завърши вторият най-резултатен за Кавалиърс - Кевин Лов.