Партизан с нова загуба, Божинов с фрапиращ пропуск

Валери Божинов направи рядко виждан пропуск, а неговият Партизан Белград загуби с 0:2 от Войводина Нови Сад в мач от 20-ия кръг на сръбското първенство по футбол. Партизан остана на четвърто място и на две точки от квотите за Лига Европа, докато Войводина е на шеста позиция.

Двата отбора не успяха да си отбележат гол до последните десет минути на срещата, като Божинов имаше особена заслуга за нулевото равенство на терена. Българският нападател получи топката от капитана Саша Илич в 62-та минута на около седем метра фронтално от вратата на гостите, но неговият удар, дошъл от чиста позиция, профуча над напречната греда на съперника. С това той пропусна не само да даде аванс на Партизан, но и да запише десетия си гол в сръбското първенство.

Войводина се възползва от едно от малкото си положения в 80-ата минута, когато Лазар Росич откри резултата, но Партизан моментално получи шанс да изравни. Данило Секулич направи нарушение за дузпа и получи втори жълт картон, но Никола Нинкович пропусна и резултатът се запази. Въпреки че бяха с човек повече на терена, столичаните не се възползваха от предимството си и загубиха мача. Те допуснаха и втори гол в добавеното време, когато точен беше Александър Станисавлевич. Божинов напусна терена малко след пропуска си, а 90 минути за Партизан игра Иван Банделовски.