Украйна ликува след късен хикс в Словения (видео)

Украйна стана един от последните отбори, които се класираха за финалите на Евро 2016 във Франция. Това стана факт след равенството 1:1 в реванша срещу Словения. В първия мач украйнците спечелиха с 2:0 и така с общ резултат 3:1 в своя полза си гарантираха продължаване напред. Бощиян Сесар даде преднина на Словения в 11-ата минута, но домакините така и не успяха да стигнат до втори гол, а в 7-ата минута на добавеното време Андрий Ярмоленко реши всичко за крайното 1:1.

Гостите започнаха срещата по-силно и набързо стигнаха до две възможности за гол. Още във 2-ата минута Йевхен Коноплянка стреля опасно от фаул, но Самир Ханданович се намеси решително. След това стражът бе тестван и от Селезньов, но отново бе на мястото си.

При първата си добра атака обаче Словения стигна до откриване на резултата. В 11-ата минута едно коварно центриране затрудни Пятов, който изби, но в краката на Новакович. Неговият удар отблизо бе блокиран, но накрая Сесар с глава успя да довкара топката във вратата за 1:0 и така върна надеждата на своя тим за обрат.

Украйна обаче продължи да създава по-интересните положения в срещата. В 15-ата минута Селезньов пробва удар от воле, но без да затрудни Ханданович. След това в 27-ата минута отново той изскочи на добра позиция и стреля отблизо от малък ъгъл, но стражът на домакините пак спаси. Едва в 41-ата минута Словения успя да затрудни Пятов, като Печник отправи хубав изстрел от границата на наказателното поле, но стражът на гостите спаси.

И втората част обаче започна с натиск на Украйна и в 49-ата минута Коноплянка постави под напрежение Ханданович, който направи поредната си блестяща намеса. В 70-ата минута след разбъркване пред наказателното поле Шевчук стреля, но слабо и право в тялото на Ханданович. Минута по-късно отново стражът на домакините бе поставен под напрежение от Коноплянка, а след това и Ракитски отправи опасен изстрел, преминал над вратата.

В същото време Словения така и не можеше да организира някакъв сериозен натиск и да стигне до толкова нужното второ попадение. Най-близо до него бе отново Сесар в 74-ата минута, когато след корнер стреля отблизо с глава, но Пятов спаси. Едва в заключителните минути домакините опитаха да притиснат съперника, но усилията им не донесоха желания резултат, а малко преди края нервите на Мишо Брецко не издържаха и той извърши нарушение за червен картон. Така мачът се игра 7 минути допълнително и в последната от тях Украйна се възползва от грешка на съперника, организира контраатака и Ярмоленко реши всичко в мача за крайното 1:1.

Така Украйна заслужено се класира на еврофиналите, а сълзите остават за играчите и феновете на Словения.