Национална лига футзал: Левски - Черно море

Отборът на Кавала, където играе Чавдар Костов, допусна пета загуба в шампионата на Гърция

Отборът на Кавала, където играе Чавдар Костов, допусна пета загуба в шампионата на Гърция по баскетбол за мъже, след като в шестия кръг отстъпи пред гостуващия Неа Кифисия със 72:77 (16:13, 11:16, 19:20, 17:14, 9:14) точки след продължение. Костов игра 42:13 минути като титуляр и се отличи с "дабъл-дабъл" - 13 точки и 13 борби, а освен това направи и 1 асистенция. Кавала е на 12-о място в класирането със 7 точки актив след една победа и пет поражения. Динамо (Букурещ) победи гостуващия Тимишоара с 88:78 (26:12, 15:31, 23:23, 24:12) точки в среща от осмия кръг на първенството на Румъния. Българинът Павел Маринов игра 30 минути като титуляр за Динамо и завърши с 12 точки, 3 борби и 1 асистенция.

Динамо дели първото място в класирането пет победи и три загуби. В женското баскетболно първенство на Германия Хале, с Емилия Янчева, победи победи Фрайбург с 92:71 (28:15, 23:24, 20:21, 21:11)точки в среща от деветия кръг. Хале има 6 успеха и 3 поражения и заема пето място във временното класиране. Българката се отчете с 2 точки за 10 минути като резерва. В друг мач от кръга Херне загуби като гост на Келтерн с 59:68 (12:10, 27:13, 5:23, 15:22) точки.

Българката Радостина Славова-Нанева беше на терена 33:10 минути за Херне и завърши с 2 точки, 9 борби и 2 асистенции. Херне е на четвърто място с класирането с 6 успеха и 3 поражения. Орвиедо, с Христина Иванова, отстъпи като домакин на Торино с 49:52 точки в среща от седмия кръг на италианското женско първенство. Иванова се отличи с 1 асистенция и 1 отнета топка за 27 минути. Овиедо е на десето място в подреждането с 2 победи и 5 поражения. В италианската Серия А2 Витербо, с Роксана Йорданова, отстъпи като гост на Ферара с 47:79 точки в мач от шестия кръг. Българката записа 13 точки и 5 борби за 33 минути. Витербо е с три победи и три загуби и заема осмо място във временното класиране.