За такова признание мечтае всеки футболист (видео + снимки)

Над 60 000 фенове на Шалке 04 изпълниха трибуните на "Фелтинс Арена" снощи, за да уважат бенефиса на бившия нападател на тима Жералд Асамоа. Шоуто в Гелзенкирхен завърши с мач между сборен отбор на Асамоа и сборен отбор на Шалке, завършил 4:4.

"Това е мач за Париж. Потресен съм от случилото се във Франция. Мислите ми са със семействата на жертвите и техните приятели. Не съм в настроение да празнувам, но трябва да покажем, че не се страхуваме и няма да се оставим да ни сломят", заяви Асамоа преди началото на мача.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите на терористичните атаки във френската столица. Датчанинът Ебе Санд откри резултата, а самият Асамоа се разписа в 18-ата минута, преодолявайки настоящия вратар на "кралскосините" Ралф Феерман. 37-годишният ветеран наниза още две попадения до края на мача и беше похвален от бившия си съотборник в Хановер 96 Дитер Хекинг, който в момента е старши треньор на Волфсбург.

"Жералд е невероятен човек. Беше много забавно да играя с него", заяви Хекинг.

Последният гол в спектакъла беше дело на сина на Асамоа, който беше бурно аплодиран от феновете. След това героят на вечерта направи прощална обиколка и взе микрофона. "Вие ми показахте, че сме едно голямо семейство. Накарахте ме да се чувствам много горд. За мен е истинско щастие да се асоциирам с този клуб", сподели развълнуваният Асамоа.

Хууб Стевенс, който дълги години беше треньор на Шалке, също каза няколко думи. "Руди Асауер доведе Жералд от Хановер и още тогава ми беше ясно, че той е от типа играчи, които ще паснат перфектно в нашия клуб".

Асамоа дойде в Шалке през 1999 година и за 11 сезона записа 249 мача и 44 гола в Бундеслигата. Между 2010 и 2013 година той се подвизаваше в Санкт Паули и Гройтер Фюрт, а а последните две години игра за дублиращия отбор на Шалке.