Холандия късно се събуди - извоюва победа в Кардиф (видео)

Тимът на Холандия, който няма да играе на Европейското първенство идното лято, надви като гост с 3:2 Уелс в приятелски мач в Кардиф. Бас Дост (32) и Ариен Робен (54 и 81) донесоха престижната победа на "лалетата", които продължават да имат 100-процентов актив срещу този съперник. За бритaнския тим точни бяха Джо Ледли (45) и Емир Хюз (70).

В 32-ата минута Дарил Янмаат центрира и голаджията на Волфсбург Бас Дост беше избрал точна позиция на втората греда и с глава отбеляза. В добавеното време на първата част съдията посочи дузпа за Уелс заради игра с ръка. Джо Алан изпусна дузпата, но при добавката Джо Ледли направи 1:1.

В 54-ата минута Робен отбеляза красиво попадение в типичен свой стил - разходи се между няколко защитници от крилото към дузпата и се разписа с фалцов изстрел към далечната греда. В 70-ата Хюз изравни за 2:2 след мощен удар с глава. В 81-ата минута Робен донесе успеха, след като беше изведен сам срещу вратаря и вкара без колебание.

Снимка: Getty Images/Guliver