Хамес спаси Колумбия в Сантяго (видео)

Халфът на Реал Мадрид Хамес Родригес донесе изключително ценна точка на Колумбия в гостуването на Чили от квалификациите за Мондиал 2018. Срещата в Сантяго завърши 1:1, което попречи на чилийците да запишат трети пореден успех и да се изравнят на върха в класирането с тима на Еквадор. Артуро Видал откри за шампиона от Копа Америка в края на първото полувреме, но в 68-ата минута Хамес изравни.

Мачът започна с пропуск на Алексис Санчес. Нападателят на Арсенал изскочи на добра позиция, но съотборникът му при "топчиите" Давид Оспина спаси. Чилийците продължиха да са по-добрият отбор на терена и заслужено поведоха в 45-ата минута. Тогава Матиас Фернандес центрира, а неособено високият Артуро Видал се ориентира най-бързо в наказателното поле и с глава откри резултата.

След почивката Хамес и Жан Босежур имаха възможности да изравнят, но стреляха неточно. В 68-ата минута обаче Хамес не сбърка и вкара за 1:1. Голяма заслуга за гола имаше Луис Муриел, който проби отляво и с малко късмет подаде на голмайстора на Мондиал 2014. Хамес веднага се завъртя и с прецизен удар не остави шансове на Клаудио Браво.

Равенството остави Колумбия на 5-о място във временното класиране с 4 точки, колкото има и Парагвай. Чили е на втора позиция със 7 точки.

ЧИЛИ - КОЛУМБИЯ 1:1
1:0 А. Видал (45)
1:1 Х. Родригес (68)