Еквадор би и Уругвай, продължава с пълен актив (видео)

Еквадор запази пълния си актив в квалификациите за Мондиал 2018 в зона Южна Америка и след третия кръг. Тази нощ еквадорците победиха с 2:1 в Кито Уругвай и оглавиха класирането с 9 точки. Фелипе Кайседо и Фидел Мартинес отбелязаха головете за домакините, а Единсон Кавани се разписа за "урусите", които преди този мач също имаха две победи.

Еквадор поведе в 23-ата минута след хубава комбинация, преминала през Нобоа и Паредес, и завършена от Кайседо. Веднага след това Фидел Мартинес се озова на добра позиция, но ударът му с глава бе неточен.

В 49-ата минута Николас Лодейро центрира от фаул и Кавани изравни. Гостите обаче задържаха изгодния за тях резултат твърде кратко. Шут на Джеферсън Монтеро затрудни Фернандо Муслера, а при добавката Мартинес вкара за 2:1.

Домкаините можеха да направят победата си и по-убедителна, но Муслера спаси коварен изстрел на Милър Боланьос.

ЕКВАДОР - УРУГВАЙ 2:1
1:0 Кайседо (23)
1:1 Кавани (49)
2:1 Мартинес (59)