Македония разби Черна гора, съотборник на Чочев с хеттрик

Македония постигна впечатляваща победа с 4:1 срещу Черна гора в контолен мач. Това бе и дебют за новия селекционер на македонците Игор Ангеловски. С хеттрик се отличи Александър Трайковски. Той е общо четвъртият футболист в историята с три гола в един мач за Македония. Преди него това са правили Бошко Джуровски срещу Кипър, Дейви Главевски срещу Лихтенщайн и бившият халф на ЦСКА Артим Шакири срещу Босна и Херцеговина.

Македонците решиха всичко в своя полза в края на първото полувреме, когато забиха три бързи попадения. Резултата откри Ванче Шиков от дузпа в 35-ата минута, в 38-ата Трайковски удвои, а отново той бе точен в 40-ата. Съотборникът на Ивайло Чочев в Палермо доведе нещата до 4:0 в 63-ата минута, а малко преди последния съдийски сигнал Стеван Йоветич върна едно попадение.

Следващата проверка на Македония е във вторник срещу Ливан.

МАКЕДОНИЯ - ЧЕРНА ГОРА 4:1
1:0 Шиков (35)
2:0 Трайковски (38) д.
3:0 Трайковски (40)
4:0 Трайковски (63)
4:1 Йоветич (88)

Снимки: Македонски спорт