Бонева и Донков завършиха първи на 10 метра пневматичен пистолет

Антоанета Бонева (Светкавица) и Самуил Донков (ЦСКА) спечелиха златните медали в надпреварата на 10 метра пневматичен пистолет при жените и мъжете на провеждащото се в София първо издание на турнира по спортна стрелба "Софарма 2015".

Бонева записа резултат от 198,8 т. във финала и изпревари двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева (195,1 т.). Малко по-рано Донков с много силни финални два изстрела постигна 196,7 т. и спечели златото с 0,1 т. преднина пред втория Георги Узунов (Левски), след като двамата влязоха във финала с резултат от 577 т. Бронзовите отличия останаха за Гинка Дачева (Снайпер 92, 170,4 т.) и Николай Колев (АП Спорт, 174,1 т.).

Шампион при юношите стана Даниел Димитров (Локомотив) с резултат от 195 т. на финала, а при девойките - Мирослава Минчева (Светкавица, 200,8 т.). Като част от наградния фонд на "Софарма 2015", за първите трима при юношите и девойките е осигурено участие в предстоящия турнир в Нитра, Словакия.

Състезанието приключва днес в стрелбищен комплекс "Гео Милев" в столицата със стрелбата с пневматична пушка 10 м. Финалът при мъжете е от 14,45 ч., а при жените - в 15.45 ч.