Болоня пречупи десетима от Карпи с гол в 93-ата минута (видео)

Отборът на Болоня сложи край на негативната серия от 4 предни поражения и записа втора победа от началото на италианското първенство. Болоня спечели с 2:1 като гост срещу Карпи в мач от 9-ия кръг и се отлепи от дъното, като вече заема 18-о място в класирането с 6 точки. Карпи пък се смъкна на последната 20-а позиция с 5 точки.

Гаетано Летиция изведе напред домакините от Карпи в 24-ата минута, но след това всичко се обърка за тима. В 38-ата минута халфът Лоренцо Лоло получи втри жълт, съответно червен картон и и Карпи остана с 10 души на терена. Две минути след паузата Даниеле Гасталдело изравни резултата, но мачът вървеше към "хикс" и домакините бяха много близо до това да измъкнат точка с човек по-малко. Болоня обаче успя да се добере до победата в последния възможен момент - в третата минута на добавеното време Адам Мазина изпрати топката във вратата на домакините, които вече нямаха никакво време за реакция и трябваше да преглътнат болезненото поражение.