Милан отново не победи, но този път не падна

Отборът на Милан записа първо равенство през този сезон, след като стигна само до 1:1 при гостуването на Торино от 8-я кръг на Серия "А". Резервата Карлос Бака откри в 63-ата минута, но десет минути по-късно Даниеле Базели изравни, като и за двамата това са четвърти голове през сезона в калчото.

Домакините излязоха в схема 3-5-2 с Фабио Куалярела и Макси Лопес в атака, а Синиша Михайлович бе заложил на 4-3-3. Въпреки това първите 70 минути "росонерите" търсеха победата и гола, който все пак падна в 63-ата минута. Андреа Бертолачи нахлу отляво и подаде на Бака, който бе заменил Луис Адриано преди минути. Националът на Колумбия пое топката и с мощен удар бе точен.

Първият удар към вратата на Диего Лопес бе в 70-ата минута, когато Базели стреля силно от 25 метра, но след рикошет в Алекс се стигна до ъглов удар.

Само 120 секунди по-късно с първото си докосване Белоти подаде към Базели, който отблизо прати топката в мрежата на Лопес за 1:1 и за осми пореден мач "червено-черните" не успяха да запазят вратата си суха.

Последва натиск на Торо, но Лопес спаси удар на Макси Лопес в 82-ата минута. Така срещата завърши 1:1, а "биковете" останаха без победа над Милан от 2001 година и прекъснаха серията си от пет поредни успеха пред своите тифози в първенството.

Домакините остана на пето място с 14 точки след второто си равенство, а облаците на Михайлович са все така сиви, след като тима има 10 точки от осем мача и само една в последните три двубоя.

СТАТИСТИКА НА МАЧА

МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА

Прогнозирай Интер срещу Ювентус и участвай в състезание за 1000 лева на Bettingarmada.com