Голово шоу на Крузе продължи серията на "вълците" (видео)

Отборът на Волфсбург записа втората си поредна победа в Бундеслигата, а също така не познава вкуса на загубата във вече четвърти последователен двубой, след като днес надигра Хофенхайм вкъщи с 4:2. Звездата на вечерта бе Макс Крузе, който наниза хеттрик, а едно попадение добави Бас Дост. Крузе затвърди добрата си форма, след като миналата седмица вкара за Германия в евроквалификацията срещу Грузия, а за Дост това бе гол №20 от началото на 2015 година в първенството, като единствено Роберт Левандовски (22) и Пиер-Емерик Обамеянг (21) имат повече попадения.

Домакините започнаха по перфектен начин и пратиха топката в мрежата зад Оливер Бауман след едва 47 секунди игра. Юлиан Дракслер догони по крилото пас от дълбочина, а след това намери отлично Макс Крузе, за когото нямаше проблем да реализира за 1:0.

Натискът и активната игра на играчите на Дитер Хекинг продължиха да дават резултат и шест минути по-късно “вълците” нанесоха втория си удар. Бас Дост се възползва от хубаво центриране на Дракслер отляво и от непосредствена близост отбеляза с глава, увеличавайки аванса на своя тим до 2:0.

Дракслер пропусна да увенчае силната си игра с попадение, след като негов удар от воле попадна в обсега на Бауман и не успя да го затрудни особено в 14-ата минута.

Точно 15 минути преди почивката Хофенхайм успя да върне интригата в двубоя. Десният бек на гостите Джереми Толян нахлу на скорост в наказателното поле на домакините и с премерен удар по земя прати топката в близкия ъгъл на Диего Беналио за 2:1.

Футболистите на Хофе започнаха второто полувреме по-добре и добрата им игра се отплати след само 9 минути, след като Жонатан Шмид възстанови равенството - 2:2. Французинът се възползва от лоша изява на Беналио и вкара втори гол за своя тим.

За радост на феновете по трибуните на “Фолксваген Арена” техните любимци бързо си върнаха водачеството. В 64-ата минута Луис Густаво спечели борба  за топката с противников играч отдясно на наказателното поле и центрира, а Макс Крузе отбеляза за втори път в мача - 3:2.

Андре Шюрле се появи в игра за Волфсбург в 79-ата минута, а четири минути по-късно бе в основата на акцията, сложила точка на спора. Именно той центрира от десния фланг, а в наказателното поле Макс Крузе оформи своя хеттрик за 4:2, какъвто бе и крайният резултат.