Нервна победа прати Словения на бараж (видео)

Словения взе своето при гостуването си на аутсайдера Сан Марино и си гарантира участие на баражите за Евро 2016. Словенците се наложиха с 2:0 след попадения на Бощиян Цезар и Нейч Печник през второто полувреме. По този начин отборът на Сречко Катанец финишира на трето място в група "Е" и вече чака жребия в неделя, за да разбере съперника си в последните пресявки преди еврофиналите.

След изпуснатата победа у дома срещу Литва словенците се нуждаеха от равенство, за да са спокойни за третото си място. Сан Марино пък се надяваше на по-достойно представяне, отколкото срещу Швейцария, когато допусна поражение с 0:7.

Преди почивката гостите така и не можаха да стигнат до гол, въпреки че създадоха няколко чисти положения пред вратата на Алдо Симончини. Чак в 54-ата минута централният защитник Бощиян Цезар даде аванс на Словения с глава след центриране на Андраж Кирм. Четвърт час преди края Боян Йокич напредна отляво и намери таран Печник, който покачи на 2:0.

Сан Марино завърши квалификациите с едва 1 точка.

САН МАРИНО - СЛОВЕНИЯ 0:2 (0:0)
0:1 Б. Цезар (54)
0:2 Н. Печник (75)