Рой Ходжсън дава почивка на петима титуляри за мача срещу Литва

Петима от титулярите в английския национален отбор получиха почивка за последния мач от евроквалификациите срещу Литва другата седмица. Англичаните победиха Естония с 2:0 снощи и след девет поредни победи оставате единственият отбор със стопроцентов актив в евроквалификациите. Заради протоколния характер на последния мач селекционерът Рой Ходжсън реши да даде почивка на вратаря Джо Харт, капитана Уейн Рууни, защитникът Гари Кейхил, халфовете Майкъл Карик и Джеймс Милнър. Така на вратата срещу Литва в понеделник дебют в официален мач за Англия ще направи 22-годишният вратар на Стоук Сити Джак Бътланд. Шанс за изява във Вилнюс ще получат още Фил Ягиелка, Фил Джоунс и Джонджо Шелви.

"Имаме и други играчи и искам да ги видя в игрова обстановка. Няма много време за играчите, които иска да се докажат, че имат място в националния отбор", каза Рой Ходжсън.

Майкъл Карик и Уейн Рууни пропуснаха и снощния мач срещу Естония заради контузии, но Джон Харт, Кейхил и Милнър бяха на терена. Деветата поредна победа дойде след попадения на Тио Уолкът и Рахийм Стърлинг.