След дербито на Верона само един тим остана без победа в Серия "А" (видео)

Дербито на Верона завърши без победител за втори път в историята на сблъсъците между Киево и Верона в Серия "А". Ерос Пизано даде аванс на символичните гости в 70-ата минута, като даде надежда на тифозите, че тимът ще спечели първа победа за този сезон. В 84-ата обаче Лукас Кастро изравни и продължи положителната серия на "летящите магаренца" в шампионата, като от седем кръга имат 12 точки и само едно поражение. Преди това в 62-ата минута Киево удари гредата след опит за центриране отляво на Хетемай.

Като цяло през първата част символичните домакини пропуснаха две възможности, а след почивката двата отбора пропуснаха по едно преди Писано да открие. Веднага след изравняването Киево тръгна да търси пълен обрат, но Рафаел изби, след което Кастро стреля над гредата.

В 94-ата минута обаче Верона бе на крачка от победата. Албано Бисари обаче с фантастичен рефлекс запази вратата си след удар на Емил Халфредсон и срещата завърши 1:1, като тимът на Лука Тони остана единствен без успех в шампионата.

Киево остана с предимство 3:2 победите в дербито на Верона в Серия "А", а днешното равенство е второ и при това поред след 2:2 пролетта на миналия шампионат. Верона остана с четири точки.