Майнц без Неделев с победа навън

Без българския национал Тодор Неделев в състава си отборът на Майнц 05 постигна победа като гост с 3:2 над Дармщад 98 в двубой от 8-ия кръг на Първа Бундеслига. Домакините можеха да изравнят в добавеното време, когато реферът отсъди дузпа в тяхна полза. Напрежението обаче се отрази на нападателя Сандро Вагнер, който пропусна.

Преди това Майнц поведе с 2:0 с голове на Щефан Бел и Юнус Мали съответно в 15-ата и 24-ата минута. Домакините се върнаха в мача и стигнаха до 2:2 чрез Хелер в 27-ата и Зайлер в 57-ата минути. Победният гол за Майнц вкара аржентинецът Пабло де Бласис в 64-ата минута.

Така Майнц събра 12 точки и върви пети във временното класиране. Днешният им съперник има 10 и заема 10-ата позиция.