Лил с втора победа за сезона

Лил победи с 2:0 Монпелие у дома в двубой от 9-ия кръг на френската Лига 1 и така постигна втори успех за сезона. Домакините откриха от дузпа в 43-ата минута чрез Буфал, а в 64-ата довършиха съперника си с попадение на Сидибе. Гостите имаха отлична възможност да върнат поне едно попадение, но в 72-ата минута Будебуз пропусна дузпа. Той уцели греда, топката се върна към него и при добавката той я вкара, но голът беше отменен поради правилото, че изпълнителят няма право да играе пръв с нея. Това беше първи пропуск от бялата точка за Будебуз от 16 опита в Лига 1.

Така Лил събра 10 точки и заема 11-о място в класирането, докато Монпелие има едва четири и върви 18-и.