Реймс удари Лил и излезе трети (видео)

Отборът на Реймс продължава с доброто си представяне от началото на сезона. Тази вечер тимът записа победа с 1:0 над Лил в първи мач от 8-ия кръг и поне временно излезе на третото място във временното класиране. Единственото попадение отбеляза Давид Нгог в 56-ата минута.

Лил имаше шанс пръв да открие резултата в 3-ата минута, когато удар на Ерик Ботеак се отби от двете греди, но топката така и не пожела да влезе във вратата. В 20-ата минута пък домакините си спечелиха дузпа след като Джибрил Сидибе спъна Никола де Превил. Ударът на Нгог от бялата точка обаче бе отразен от вратаря Майк Майнан, който спасява дузпа във втори пореден мач.

Домакините обаче бяха по-настоятелни и в 56-ата минута Нгог се реваншира за пропуска си от дузпата. Той получи чудесно центриране от Фредерик Бюло от аутлинията и с глава прати кълбото в мрежата за 1:0.

Така Реймс вече пет поредни мача няма загуба и събра актив от 15 точки, с които излезе на 3-ото място в класирането. Лил пък остава 13-ти със 7 спечелени точки.