Барселона и Везенков триумфираха в Каталунската лига (видео)

Отборът на Барселона и българското крило Александър Везенков спечелиха първи официален трофей за новия сезон. Баскетболистите на треньора Шави Паскуал спечелиха за деветнадесети път в клубната история Каталунската лига, след като във финалната среща постигнаха обрат срещу МораБанк Андора, надделявайки с 68:65. Ежегодният турнир противопоставя всички каталунски участници в елитната испанска Лига АСВ, а това е седми пореден триумф за Барса - “блаугранас” печелят неизменно от 2009 година насам.

Близо 2500 зрители изгледаха срещата в тазгодишния домакин на турнира - град Гранойерс. Андора бе лидер в резултата в продължение на повече от 30 минути, като преди последната четвърт изоставането на Барса бе двуцифрено - 40:53. Тогава обаче европейският шампион с Испания Пау Рибас се развихри и поведе съотборниците си към обрат, за да се стигне до крайното 68:65.

Алекс Везенков игра 11 минути за новия си отбор, като за този период се отчете с 4 точки и 1 борба при стрелба от игра 2/5.

Най-резултатен за победата бе Пау Рибас - 26 точки, 3 борби и 3 асистенции за 29 минути. Анте Томич добави 14 точки и 9 борби, а Джъстин Долман се оттегли с 9 точки, 8 борби и 2 отнети топки.

Македонският национал Войдан Стояновски се отличи с 12 точки за Андора, докато Шон Джоунс и Гиорги Шермадини вкараха по 10. Дългогодишната звезда на Барселона Виктор Сада пък игра 22 минути, но завърши със скромните 2 точки.

Слeдващото препятствие пред Везенков и компания е Суперкупата на Испания, която ще се проведе на 2 и 3 октомври в Малага. Съперник на каталунците в първия полуфинал е Гран Канария, докато другия ще противопостави местния Уникаха с Реал (Мадрид).