Хофе дочака първа победа (видео)

Отборът на Хофенхайм се поздрави с първа победа от началото на сезона в германската Бундеслига. Хофе надви с 3:1 като гост Аугсбург. Кевин Фоланд направи много силен мач за гостите и вкара два от головете (10, 68-д), а третото попадение за Хофенхайм реализира Жонатан Шмид (73). Коо Жа-Чеол (38) пък отбеляза гола за Аугсбург.

В 10-ата минута Кевин Фоланд даде аванс на гостте от Хофенхайм в резултата. Фоланд бе точен с удар по земя от границата на наказателното поле. В 38-ата минута обаче Коо Жа-Чеол изравни резултата. Това се случи след центриране отляво и слаба намеса на стража Оливер Бауман, който се опита с крак да избие топката, но я прати на главата на Коо Жа-Чеол, който я насочи в опразнената врата.

В 68-ата минута Хон Чон-Хо от тима на Аугсбург извърши нарушение в наказателното поле на тима си срещу противников играч и реферът посочи бялата точка - дузпа за Хофе. Тя бе реализирана от Фоланд, въпреки че вратарят Марвин Хитц позна ъгъла, в който нападателят стреля и едва не спаси.

Точка на спора сложи Жонатан Шмид в 73-ата минута. Той нахлу в наказателното поле, получи великолепен пас от Фоланд и с хладнокръвен удар изпрати топката в мрежата.

Фоланд бе много близо до хеттрик в 75-ата минута, но далечният му изстрел срещна гредата и топката не пожела да влезе във вратата на Аугсбург.

След тази победа Хофенхайм заема 15-о място в класирането с 5 точки. Аугсбург е 16-и с точка по-малко.