Нелеп автогол и нов провал за Рома (видео)

Отборът на Рома продължава с колебливото си представяне и тази вечер на "Луиджи Ферарис" в Генуа претърпя първо поражение от началото на сезона в Серия "А". В мач от междинния 5-и кръг "вълците" отстъпиха с 1:2 пред Сампдория. Нелеп автогол на гръцкия централен бранител на Рома Костас Манолас в 85-ата минута донесе победата на Сампдория. Преди това Едер бе точен за 1:0 в 50-ата минута, а Мохамед Салах реализира попадението за "джалоросите" от Вечния град в 69-ата.

В 10-ата минута Хоакин Кореа от Самп получи въэможност да стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе слаб и не затрудни вратаря на столичани Морган Де Санктис. Две минути по-късно-лошо избита топка от бранителите на домакините след изпълнение на ъглов удар позволи на Раджа Наинголан да стреля от много добра позиция, но шутът на белгийския халф не намери целта. В 24-ата минунта стражът на домакините Емилиано Вивиано, който направи отличен мач, спаси мощен шут от далечно разстояние на босненския халф Миралем Пянич, а секунди по-късно стражът на генуезци отрази и изстрел на другия босненец в състава на "вълците" - новопривлечения нападател Един Джеко.

В 26-ата минута Едер падна в наказателното поле на гостите, но реферът Лука Банти прецени, че италианският национал е симулирал и му показа жълт картон. Малко по-рано пък "вълците" имаха претенции за неотсъдена дузпа в тяхна полза за игра с ръка на играч на Сампдория. В 28-ата минута наставникът на Самп Валтер Дзенга извърши принудителна смяна, изваждайки от игра контузилия се централен защитник Матиас Силвестре и пускайки на негово място Никлас Мойсандер. В 45-ата минута Джеко направи хубав пробив през центъра, но ударът му бе неточен.

В началото на втората част играчите на Руди Гарсия имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле на играч на Самп и такава имаше, но Банти даде знак играта да продължи.

Стигна се до 50-ата минута, когато генуезци излъгаха противника си и поведоха с 1:0 в резултата. След заучено изпълнение на фаул Едер изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на безпомощния Де Санктис.

"Вълците" бяха много близо до изравняване на резултата в 57-ата минута. Пянич стреля от фаул, топката се отби от играч от стената на Самп и изглеждаше, че ще влезе във вратата, но в последния момент стражът Вивиано с невероятен рефлекс изби.

След гола домакините приеха почти изцяло играта в своята половина и "вълците" успяха да изравнят резултата. Това се случи в 69-ата минута, след неубедителна игра на отбраната на тима на Валтер Дзенга. Топката попадна в намиращия се в наказателното поле на домакините Пянич, той с чудесен пас намери свободния Салах и египтянинът отблизо опъна мрежата зад Вивиано.

В 74-ата минута Джеко падна в наказателното поле на Сампдория, но съдийски сигнал не последва, а секунди след това Салах отправи коварен фалцов удар с левия крак към вратата на домакините, но Вивиано изби.

Действията се развиваха основно пред вратата на Самп, но гол падна в тази на Рома. Това се случи в 85-ата минута и всъщност бе автогол на Костас Манолас. След бърза контраатака на домакините отдясно играч на генуезци проби отдясно и опита подаване успоредно на вратата. Топката рикошира в крака на футболист на Рома и нямаше да влезе във вратата, но Манолас с нескопосано отиграване я изпрати тъкмо във вратата на гостите, с което донесе победата на Сампдория.

Тимът на Валтер Дзенга е пети в класирането, събирайки 10 точки, докато Рома е на девета позиция с 8.