Лудогорец пречупи ЦСКА - София в сблъсък с много нерви, юмруци и два червени картона и отново е шампион на България - отзивите от Разград след 3:1

България с драматична победа при двойките срещу Унгария, шансовете остават

Отборът на България се върна в резултата срещу Унгария в решителния плейоф за влизане в Първа група на Евро-африканската дивизия на неофициалното световно първенство по тенис "Купа Дейвис". Българският тим изоставаше с 0:2 загуби след вчерашните поражения на Димитър Кутровски и Димитър Кузманов, но днес записа драматична победа на двойки чрез Александър Лазов и Тихомир Грозданов. Българският тим спечели сещу Мартон Фучович и Левенте Годри с 3:2 сета - 2:6 7:6(3) 6:4 4:6 6:1.

Лазов и Грозданов демонстираха страхотен дух и непримиримост, за да върнат България в мача и да не позволят да загубим изцяло шансове за класиране в Първа група за пръв път от 1988 година насам. Макар да загубиха първия сет, българите намериха сили да стигнат до обрат и след тайбрек във втория сет и 6:4 в третия имаха възможност да затворят мача. Последва леко отпускане, което бе оползотворено от Фучович и Годри, които изравниха резултата с 6:4 в своя полза в четвъртата част.

Петият сет обаче бе спечелен по категоричен начин от Лазов и Грозданов, които с 6:1 взеха частта и мача. Така всичко ще се решава в утрешните два мача на сингъл, в които отново Димитър Кузманов и Димитър Кутровски ще се опитат да се реваншират за по-слабите си мачове от вчерашния ден и с победи да ни класират в горната група.