Започнахме със загуба двубоя срещу Унгария за "Купа Дейвис" (галерия)

България изостава с 0-1 в сблъсъка с Унгария за влизане в плейофите на група I на евро-африканската зона на турнира за "Купа Дейвис". Димитър Кутровски се представи много под възможностите си и загуби с 4:6, 0:6, 3:6 срещу представителя на гостите Петер Наги (№611 в света). Двубоите се играят на кортовете в Националния тенис център в София.

Още в първия сет си пролича, че ще има игра на нерви. Двамата тенисисти си размениха общо седем пробива, но унгарецът нанесе така важния удар с брейк за 5:4, след което изненада Кутровски с излизанията си на мрежата. Така Наги затвори частта при 6:4. Във втория сет нашият представител тотално се срина и не успя да спечели нито един от сервис-геймовете си - 0:6.
Димитър Кутровски срещу Петер Наги
Агресивната игра и пробивите на унгареца не спряха и в третата част. Той взе подаването на Кутровски за 1:0, но веднага след това 307-ият в света българин върна брейка. Двамата състезатели спечелиха следващите си подавания, за да се стигне до петия гейм, когато втората ракета на България прояви отново колебание. Кутровски изостана с 2:3, а след това имаше шанс да изравни резултата при 3:4, но не успя. До края на сета Наги не допусна изненада, а след това осъществи още един пробив за крайното 6:3.
Срещата между двамата продължи 2 часа и 25 минути. В следващия мач на сингъл в днешната програма 313-ият в света Димитър Кузманов ще срещне най-добрия тенисист на гостите Мартон Фучович (№234 в света).

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg