България с две загуби след първия ден на сблъсъка с Унгария (галерия)

България губи с 0-2 победи от Унгария в София след срещите от първия ден на плейофа за влизане в първа група на зона Европа/Африка на "Купа Дейвис". Петер Наги даде аванс на гостите в първия сингъл след успех над Димитър Кутровски с 6:4, 6:0, 6:3.

"Подведох се по неговия ритъм на игра с дълги разигравания в бавно темпо. Не бях агресивен, както съм свикнал да играя и това оказа влияние. Ще направим необходимите анализи и ще се подготвя по най-добрия възможен начин за срещата на двойки", каза след края на двубоя Кутровски.
Димитър Кузманов срещу Мартон Фучович
Във втората среща поединично Димитър Кузманов загуби от звездата на съперника Мартон Фучович с 3:6, 1:6, 1:6 за 1:55 час. Фучович, юношески шампион на "Уимбълдън" от 2010 година, не допусна нито един пробив. Той сервираше отлично през цялата среща, като загуби общо само 9 точки от 64 разиграни при собственото си подаване. Унгарецът започна отлично и след ранен пробив поведе с 3:0, като запази преднината си до края на първия сет. В следващите две части той отново доминираше и даде по гейм във всяка една от тях на българския си съперник.
"Той сервира много добре, а и аз като цяло не можах да разгърна играта си. Просто той не ми позволи. Въпреки загубите днес, запазваме увереност. Утре има мач на двойки и в него излизаме. Не сме се предали", коментира Кузманов.

България се нуждае от победи в оставащите три срещи, за да успее да спечели промоция за първа група на зона Европа/Африка на "Купа Дейвис" за първи път от 1988 година.

Плейоф за влизане в първа група на зона Европа/Африка в турнира за "Купа Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже:

България - Унгария - 0-2