Сампдория пречупи десет от Болоня (видео)

Отборът на Сампдория продължава с добрите си игри от началото на сезона. Тази вечер "моряците" победиха с 2:0 Болоня в последния мач от 3-ия кръг на Серия "А" и прибавиха нови ценни точки в актива си. За успеха на домакините помогна и червеният картон, който Лука Рицо получи в 62-ата минута.

Гостите от Болоня удържаха нулевото реми до 75-ата минута, но тогава Луис Муриел даде прекрасен пас за Едер между двама защитници, а той с прецизен удар откри резултата. Само четири минути по-късно Роберто Сориано получи пред наказателното поле и с прекрасен изстрел не остави шансове на вратаря за 2:0.

Така Сампдория излезе на 3-ото място във временното класиране със 7 точки в актива си. Болоня пък остава на предпоследното 19-то място с 0 точки до момента.