Греъм Дот с ранно отпадане на "Шанхай Мастърс"

Световният шампион от 2006 година Греъм Дот отпадна още в първия кръг на "Мастърс" турнира по снукър в Шанхай. Шотландецът загуби с 3:5 фрейма срещу 20-ия в ранглистата Райън Дей и така напусна още на старта ранкинг изданието в Китай. Двубоят между двамата предложи пет халф-сенчъри брейка.

Първо уелсецът поведе с 1:0, но след това Дот отговори със серия от 65 точки за 1:1. 35-годишният Дей отново излезе напред в резултата, след като взе третата част, но опонентът му пак изравни след нов халф-сенчъри брейк - този път от 58 точки. Фрейм номер 5 бе за Райън Дей, който блесна с 52 точки за 3:2, но Дот пак показа майсторство и се прояви с нови 62 точки за баланс и 3:3. До края на срещата уеслецът пое инициативата и с чудесните 68 точки доведе мача до крайното 5:3 части.

"Преди почивката в мача условията за игра ни затрудняваха и беше тежко. Мисля, че след паузата се справих по-добре, каза Дей, който на 1/8-финалите очаква победителя от сблъсъка между Дин Дзюнхуей и Алън Макманъс. - Винаги ми е било приятно да играя в Шанхай, сега ми предстоят няколко дни на тренировки преди следващия ми мач", допълни състезателят от Уелс.