Барселона и Везенков спечелиха трофей

Александър Везенков и съотборниците му в Барселона надиграха Андора с 81:73 като гост и по този начин спечелиха трофея "МораБанк". Купата носи името на спонсора на съперника на каталунския клуб, а това бе втора контрола за Барса от началото на предсезонната подготовка на отбора.

Българското крило на "лос кулес" получи близо 14 минути игрово време от треньора Шави Паскуал. За този период Везенков успя да се отчете с 6 точки - 2/2 за 2 точки и 2/2 от наказателната линия, а освен това овладя 2 борби и направи 1 асистенция. Националът също така се отчете и с 1 грешка и 2 лични нарушения.

Американецът Джъстин Долман бе най-резултатен за победата на Барселона със 17 точки, както и с 8 борби. Марк Гарсия и Оласени Лавал добавиха по 14 точки всеки. За Лавал това бе дебют с екипа на каталунците, а първи минути с новия си отбор записа и Карлос Аройо. Пуерториканският гард приключи с 6 точки и 5 асистенции.

Лука Богданович вкара 15 точки за Андора, докато Шон Джеймс остана с 13. Дългогодишният баскетболист на Барселона Виктор Сада, който понастоящем играе за андорския клуб остана с 3 точки, 6 асистенции и 5 борби.

FCB Basket: Primer entrenament de la temporada by fcbarcelona