Гранада пребори Хетафе като гост (видео)

Отборът на Гранада записа първата си победа за новия сезон в Примера дивисион, като надигра с 2:1 Хетафе в гостуването си на "Колизеум Алфонсо Перес" от втория кръг. Домакините пък продължават да нямат успех на сметката си, като това е втората им поредна загуба.

Резултатът за Гранада откри Юсеф Ел-Араби в 26-ата минута от дузпа, а три по-късно Айзък Съксес направи хубав пробив в наказателното поле и отправи удар в близкия ъгъл, а след лоша намеса на вратаря Висенте Гуаита, топката се озова за втори път в мрежата му - 0:2.

През второто полвреме Хетафе реагира и се хвърли в атака, като в 80-ата минута стигна до гол. При едно разбъркване в наказателното поле топката не бе изчистена добре и Анхел Лафита от воле я прати в мрежата. Това обаче се оказа само почетно попадение за мадридчани.

С този успех Гранада събра актив от 3 точки и се изкачи до 7-ото място в таблицата. Хетафе пък остава в дъното на 19-ото място с 0 точки.