Палермо бие без Чочев и с човек по-малко (видео)

Отборът на Палермо записа втора поредна победа от началото на сезона. Днес "розовите" надиграха с 1:0 Удинезе като гост. Българинът Ивайло Чочев не влезе в игра за гостите, които пък завършиха мача с 10 души на терена след като Аляж Струна бе изгонен в 70-ата минута. Това бе първи двубой на обновения "Фриули" в Удине.

Палермо взе преднина в резултата още в 8-ата минута, когато Фернандо Васкес направи страхотен пробив по лявото крило, финтира защитник и центрира към Лука Ригони, който отблизо с глава бе точен за 0:1.

През втората част Удинезе натисна в търсене поне на изравняването, но нападателите разчитаха предимно на далечни удари, които не затрудняваха вратаря на съперника. В 70-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след кота Струна бе изгонен с втори жълт картон за нарушение срещу Бруно Фернандеш. Треньорът на домакините Стефано Колантуоно дори рискува като извади защитник и пусна в игра нападателя Антонио Ди Натале, но и това не помогна на тима му да стигне до гол и в крайна сметка "зебрите" трябваше да се примирят със загубата.

Така Удинезе има пълен актив от 6 точки и заема 4-ата позиция в класирането до момента. Удинезе пък е с 3 точки и е на 11-ото място.