Сент Етиен се справи с девет от Бастия

Отборът на Сент Етиен победи с 2:1 Бастия в мач от четвъртия кръг на Лига 1. "Зелените" бяха допълнително улеснени още в началото на мача, когато в четвъртата минута Александър Джикю бе изгонен. В 20-ата минута Лоик Перен откри след като бе на точното място при един ъглов удар и отблизо реализира.

Противно на очакванията гостите изравниха малко преди почивката, когато грешка в отбраната на домакините позволи на Гаел Даник да стреля от малък ъгъл и да вкара. Все пак през втората част Сент Етиен стигна до нова преднина, след като в 63-ата минута Жереми Клеман изведе Валентен Ейсерик на стрелкова позиция и бившият футболист на Ница донесе победата на тима си. До края на мача Бастия остана с девет души, тъй като и Франсоа Камано видя червения цвят.

С победата си днес Сент Етиен събра седем точки от първите си четири мача и заема осмо място в класирането. Бастия е със същия актив, но по-добра голова разлика и е на шесто място.