Новак в Лига 1 продължава с отличен старт

Новакът в Лига 1 Анже продължава с отличния си старт на новия шампионат на Франция и победи с 2:0 като гост друг дебютант в елита - Газелек Аячо с 2:0. И двете попадения бяха дело на Шейх Н'Дойе, а в нападението на тима от Бретан личеше името на бившия нападател на Ботев (Пловдив) Феребори Доре. С победата си днес Анже поделя второто място с Нант и Бастия със седем точки. Новаците все още не са допуснали гол във вратата си в първите три кръга. Корсиканците пък са на другия полюс и са с една точка и без вкаран гол.

Бастия разби 3:0 Гинган и също може да се похвали с положителен старт на шампионата. Жюлиен Палмиери отбеляза два гола, а резервата Ласана Кулибали добави още един. Гинган пък стартира ужасяващо и е с три загуби и също като Газелек без отбелязан гол.

Нант спечели с 1:0 домакинството си на Реймс благодарение на попадение на новото си попълнение Ермир Леняни, който бе точен в 77-ата минута. "Канарчетата" също са сред отличниците от началото на шампионата. Реймс пък записа първа загуба след два поредни успеха.

Ница взе първа победа в първенството, надигравайки с 2:1 Каен, който бе с два успеха от старта. Хатем Бен Арфа откри в средата на втората част, но Анди Делор почти веднага върна попадението. Победният гол вкара Аласан Плеа 13 минути преди края.