Серия "А" стартира! Джеко и Салах не блеснаха и Рома се препъна

Сезонът за 2015/2016 година в Серия "А" стартира с равенството 1:1 между отборите на Верона и Рома на стадион "Маркантонио Бентегоди". Бошко Янкович вкара първия гол за този сезон, след като се разписа в 61-ата минута, а Флоренци изравни в 67-ата минута с далечен удар и лошо пласиране на Рафаел. В 88-та минута Миралем Пянич удари гредата след страхотно спасяване на Рафаел.

Голмайсторът на калчото Лука Тони водеше атаката на домакините, докато новото попълнение Джампаоло Пацини дебютира в края след влизане от резервната скамейка. "Вълците" пък стартираха с новите си звезди Един Джеко и Мохамед Салах, както и Жервиньо в атака при схемата 4-3-3. Дебют в калчото също направи стражът на гостите Войчех Шчесни, който на няколко пъти показа добър рефлекс.

Рафаел спаси удари на Салах и Наинголан, а в края на първата част Самуел Сюпрайен пропусна в 41-ата минута. Секунди по-късно Де Роси изби от голлинията след удар с глава на Бошко Янкович.
Втората част започна с две отлични спасявания на Шчесни при изстрели на Халфредсон и Хуанито в 57-ата минута, но в 61-ата минута бе безпомощен. Янкович бе точен след удар от въздуха, когато засече центриране на Емил Халфредсон и взриви трибуните.

Руди Гарсия смени Салах и Даниеле де Роси с Фалке и Кейта и в 67-ата минута Флоренци стреля от 22 метра. Рафаел не се намеси добре и топката влезе в мрежата за 1:1. До края на срещата Пянич стреля опасно в аут, Верона търсеше контраатаката, докато гостите натиснаха, за да стигнат до победата.

В 89-ата минута Пянич остана сам срещу Рафаел и стреля силно, а стражът майсторски изби в гредата и запази резултата. В 93-ата минута бразилецът отново спаси вратата си след удар с глава на Наинголан от няколко метра.

Интересното е, че Гарсия направи три смени, но на пейката през всичките 90 минути остана легендата Франческо Тоти. Така Рома се препъна още на старта, докато 23 000 изпратиха с аплодисменти Тони и компания след заслуженото равенство срещу основния конкурент на Ювентус за титлата.