Атлетик Билбао загуби в Словакия след преднина от 2:0

Героите отпреди няколко дни Атлетик Билбао паднаха с 2:3 като гости на Жилина в първа среща от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Шокиращото е, че тимът на Ернесто Валверде поведе с 2:0 след попадения на Сабин (17) и Кике Сола (33), но след почивката допусна три гола и загуби мача.

"Лъвовете" излязоха в доста променен състав с оглед двата мача с Барселона за Суперкупата на Испания. Въпреки това двубоят изглеждаше много лесен за тях на почивката. В 16-ата минута Ибай Гомес намери Сабин и юношата на "червено-белите" прати топката под краката на вратаря - 0:1. В 33-ата домакините сбъркаха фрапантно и позволиха на Кике Сола да удвои преднината на баските.

Втората част започна с изчистване на капитана Карлос Гурпеги от голлинията. В 65-ата Паур върна един гол след множество рикошети. В 76-ата Уилиям изравни, след като беше изведен сам срещу Яго Ерерин. В 93-ата минута Уилиям вкара и победен гол, след като Атлетик не можа да изчисти топката при ъглов удар.

В неделя на "Сан Мамес" отново пристига Барса, а реваншът със словаците е на 27 август.

Жилина - Атлетик Билбао - 3:2
0:1 - Мерино (16)
0:2 - Сола (33)
1:2 - Паур (65)
2:2 - Уилиям (77)
3:2 - Уилиям (90)

Снимка: El Correo