Рутинна победа за ПСЖ над новак (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен записа рутинна победа с 2:0 над новака Газелек Аячо в домакинството си на "Парк де Пренс" от 2-ия кръг на Лига 1. Парижани отбелязаха и двата гола през първото полувреме чрез Блес Матюиди в 11-ата и Тиаго Силва в 21-ата минута, а можеха да спечелят и по-убедително, но дори и с този резултат се изкачиха на върха във временното класиране. Преди началото на мача пък бе представено новото попълнение на домакините Анхел ди Мария.

Още от началните минути ПСЖ видимо доминираше и в 7-ата Лукас Моура отправи нелош удар от дистанция, но покрай вратата. В 11-ата минута домакините стигнаха и до откриване на резултата. Блес Матюиди се възползва от груба грешка в защитата на гостите, открадна една топка и напредна в наказателното поле, след което със страхотен удар в ъгъла на вратата направи 1:0. Десет минути по-късно парижани удвоиха преднината си. Тиаго Мота центрира от корнер, а Тиаго Силва с глава бе точен за 2:0.

До края на полувремето с пропуски се отличиха и Жан-Кевин Огюстен с глава в 31-ата минута и Давид Луис от фаул в 39-ата минута.

И през втората част ПСЖ продължи да бъде по-добрият тим на терена, но така и не успя да запише по-изразителна победа, като нови пропуски пред вратата на съперника направиха Единсон Кавани, Лукас Моура и Серж Орие.

Все пак ПСЖ свърши добре работата си и вече е водач във временното класиране с 6 спечелени точки от два мача и без допуснат гол. Газелек Аячо пък се намира на 17-ото място с 1 спечелена точка.