Новите звезди на Милан отново удариха Интер, Михайлович с първи трофей (видео)

Отборът на Милан спечели за втора поредна година тристранния турнир за трофея "ТИМ", който ежегнодно се провежда преди началото на сезона в Италия. Домакин на надпреварата беше Сасуоло, а третият участник бе Интер. Съперниците се срещнаха всеки срещу всеки в двубои от по 45 минути, като "росонерите" надвиха с 2:1 Интер, а след това попадение на Антонио Ночерино в добавеното време ги спаси от загуба срещу Сасуоло и съдбата на купата остана да се реши с дузпи. При тях блесна талантът на 16-годишният Джанлуиджи Донарума, който отрази ударите на Доменико Берарди и Франческо Черби, като по този начин донесе първи трофей на Синиша Михайлович начело на Милан.

Милан спечели турнира за 5-и път, а Интер все още е с най-много трофеи - 8. За последно "синьо-черните" грабнаха купата през 2012 годона.

В първия двубой един срещу друг излязоха миланските съперници. Интер имаше да си връща за загубата в International Champions Cup миналия месец, когато Филип Мексес отбеляза единствения гол с виртуозно воле след центриране от корнер. Милан оабче стартира мощно и поведе още в 3-ата минута след комбинация между две от новите си попълнения. Карлос Бака проби по левия фланг и намери Бертолачи, който отблизо не остави шансове на Самир Ханданович. "Росонерите" продължиха да са по-добрият отбор на терена и Кейсуке Хонда беше близо до втори гол, но след атрактивния му удар топката излезе в аут.

В 22-ата минута Бака се разписа за 2:0. Колумбиецът игра много силно и този гол беше заслужена награда за усилията му. Бившият ас на Севиля се справи с Давиде Сантон, след което с премерен удар прати кълбото в мрежата. Малко по-късно появилият се като резерва Брозович върна едно попадение, а другият хърватин в редиците на Интер - Матео Ковачич, пропусна да изравни.

В 37-ата минута Милан остана с човек по-малко, след като Алекс фаулира мауро Икарди и получи директен червен картон. Това наложи влизането в игра на дошлия от Рома Алесио Романьоли и точно той ичби топката от голлинията след удар на Брозович. В края Интер вкара втори гол чрез Юто Нагатомо, но той бе отменен заради засада.

МИЛАН - ИНТЕР 2:1
1:0 Бертолачи (3)
2:0 Бака (22)
2:1 Брозович (31)

Следващият мач противопостави Интер и Сасуоло. За "нерадзурите" от първата минута започнаха Брозович, Нагатомо и Родриго Паласио, които влязоха като резерви срещу Милан. Отборът на Роберто Манчини доминираше в началото, но постепенно домакините се активизираха и на свой ред направиха няколко интересни атаки. Марчело Гацола опита да изненада Карисо, но аржентинският страж внимаваше. Не след дълго само късметът попречи на Политано да открие резултата.

В 23-ата минута Грегъри Дефрел се измъкна през центъра и прокара топката под плонжа на Карисо - 1:0. До края Интер се опита поне да изравни, но нямаше много положения, а далечен изстрел на Паласио премина високо над вратата. Така "нерадзурите" записаха втора загуба и останаха на последно място в класирането. Милан и Сасуоло пък трябваше в пряк двубой да определят победителя в турнира.

САСУОЛО - ИНТЕР 1:0
1:0
Дефрел (23)

Решителният сблъсък за трофея стартира с по един пропуск и за двата тима. Първо Мексес не можа да даде аванс на Милан, а после Антонио Флоро Флорес подаде на Алфред Дънкан, който шутира неточно. Бившият нападател на Сампдория обаче бързо поправи грешката си и в 7-ата минута откри за Сасуоло. Ганаецът се разписа с много добре насочен удар по земята, а секунди по-рано Флоро Флорес уцели гредата.

Домакините не спряха дотук. Разкрепостената им игра създаде много главоболия на бранителите на Милан, а Доменико Берарди беше най-опасен с постоянните си пробиви. След направените от Михайлович смени в средата на полувремето Милан заигра по-смело. Алесио Черчи и Алесандро Матри на няколко пъти взаимодействаха добре, а един удар на Черчи с глава изненада Пеголо, но Франческо Ачерби успя да избие от самата голлиния.

Реферът даде 4-минутно продължение и в самия му край Антонио Ночерино успя да изравни, което означаваше, че крайният победител трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. Там се прояви младата надежда на Милан Джанлуиджи Донарума. Юношеският национал на Италия спаси изстрелите на Берарди и Ачерби, а единственият пропуск за "червено-черните" направи Рикардо Монтоливо. Победната дузпа за Милан пък заби отново Ночерино.

САСУОЛО - МИЛАН 1:1 (3:4 след дузпи)