Черно море ликува с историческа купа! Интересно какво се случва с Лудогорец (видео+галерии)

Отборът на Черно море ликува с историческа титла. За първи път в историята си "моряците" спечелиха Суперкупата на България. Това се случи след победа с 1:0 над Лудогорец на стадион "Лазур" в Бургас.

Единственото попадение отбеляза Мехди Бурабия в 15-ата минута. Стенио подаде към Стефан Станчев, който центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Бурабия засече топката от въздуха и я изпрати във вратата на Владислав Стоянов.

Официален дебют за българския шампион направиха новите попълнения Натанаел Пимиента и Джонатан Кафу.

Супер Купа на България: Лудогорец - Черно море
Черно море успя да се вдигне след загубата от Левски, но същото не може да се каже за Лудогорец. "Орлите" за пореден път показаха, че се намират в незадоволително състояние. Възпитаниците на Бруно Рибейро бяха твърде хаотични и нямаха идея как да превземат противниковата врата. Основната вина е на треньора, който за сетен път не успява да подреди както трябва своя тим.Супер Купа на България: Лудогорец - Черно море 0:1

Двубоят стартира по възможно най-добрия начин за тима от Варна. В 15-ата минута Мехди Бурабия вкара красив гол. Стенио подаде към Стефан Станчев, който центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Бурабия засече топката от въздуха и я изпрати във вратата на Владислав Стоянов.

До края на първата част двата отбора си размениха по едно опасно положение.

В 17-ата минута Живко Петков излезе сам срещу Владислав Стоянов и отправи диагонален удар, но встрани от десния стълб на вратата.

В 32-ата минута Марселиньо изведе Лукаш Саша сам срещу вратаря. Халфът на "орлите" се опита да прехвърли Георги Китанов, но се провали.

В 47-ата минута Лудогорец можеше да изравни. Вирджил Мисиджан проби по лявото крило и сложи топката на главата на Андрей Препелица. Румънецът стреля, но Китанов демонстрира добър рефлекс и сложи край на опасността.

В 79-ата минута Джонатан Кафу прати кълбото в мрежата на "моряците", но голът не бе зачетен заради засада. Решението на рефера бе правилно, тъй като в момента на паса бразилецът бе зад защитата.

В 85-ата минута Кафу имаше добра възможност да доведе мача до дузпи, но след пас на Вандерсон, от удобна позиция стреля слабо с глава.

В минутите до края на срещата Лудогорец не успя да сътвори нищо смислено. "Орлите" се опитаха да превземат вратата на "моряците" с индивидуални действия, които не доведоха до така мечтаното изравнително попадение.Черно море спечелиха и Супер Купата на България

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 0:1