Манчестър Сити разби Уест Бромич и поведе колоната (видео)

Отборът на Манчестър Сити стартира повече от убедително новия сезон в Премиър лийг. "Гражданите" надиграха с категоричното 3:0 Уест Бромич като гост в последния мач от 1-ия кръг и по този начин поведоха във временното класиране. Два гола на Туре Яя в 9-ата и 24-ата минута и още един на Венсан Компани в 59-ата минута донесоха успеха на гостите.

Изненадващо Мануел Пелегрини остави Серхио Агуеро на пейката за сметка на Вилфред Бони. В състава на гостите обаче бе рекордната покупка Рахим Стърлинг, който стартира по левия фланг.

"Гражданите" започнаха мача много настървено и съвсем заслужено стигнаха до откриване на резултата в 9-ата минута. Тогава след дълго разиграване топката бе подадена на Туре, който стреля от границата на наказателното поле. Кълбото премина през краката на Давид Силва и така заблуди вратаря, за да се озове в мрежата за 0:1.

Гостите обаче продъжиха да бъдат много аткивни и в 18-ата минута имаха нов шанс, като при едно разбъркване в наказателното поле Бони отправи удар и се наложи защитник да чисти пред голлинията. В 24-ата минута обаче съвсем логично се стигна и до втори гол във вратата на Боаз Майхил. Туре направи хубава комбинация с Бони, след което с бомбен удар не остави шансове на вратаря.

Едва тогава играчите на Уест Бромич успяха да изнесат топката в по-предни позиции, като в 28-ата минута Рики Ламбърт стреля нелошо от фаул, а в 41-ата попадение на Саидо Берахино бе отменено заради засада. Междувременно пък Сити имаше нов шанс за гол в 31-ата минута, когато силен удар на Бони облиза гредата.

В началото на второто полувреме домакините опитаха да бъдат по-активни и отново Ламбърт стреля доста опасно от фаул. Устремът им обаче окончателно бе прекършен в 59-ата минута, когато след центриране от корнер Венсан Компани се извиси и с глава оформи крайното 0:3.

Така Манчестър Сити записа първите три точки в актива си и заради убедителния си успех излезе начело в класирането по голова разлика. В същото време пък Уест Бромич е на дъното с нулев актив.