Челси загуби от Фиорентина на "Стамфорд Бридж" (видео)

Английският шампион Челси загуби на своя стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон с 0:1 от италианския клуб Фиорентина в последната среща от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп (Северна Америка). Единственото попадение в мача отбеляза защитникът Гонсало Родригес в 34-ата минута.

В крайното класиране в приятелския турнир Фиорентина зае четвърто място с 8 точки, 2 по-малко от победителя Пари Сен Жермен. Челси завършва на 8-ата позиция с 4 точки, а призовата тройка допълват Ню Йорк Ред Булс с 10 точки и Манчестър Юнайтед с 9.

Челси и Фиорентина извършиха множество смени в проверката, в която Асмир Бегович започна на вратата на лондончани. Едно от добрите му спасявания бе още във втората минута след удар на Матиас Фернандес. В 32-ата минута Матиас Весино с мощен далечен шут разтресе напречната греда на вратата на англичаните, а 2 минути по-късно "виолетовите" отбелязаха гол. Негов автор стана Родригес с лесна добавка, след като Бегович бе парирал удар на друг играч на Виола.

През второто полувреме опитите на футболистите на Жозе Моуриньо да стигнат поне до равенство пред своя публика удариха на камък. Едни от най-добрите възможности за "сините" за гол през второто полувреме се откриха пред защитниците Бранислав Иванович и Гари Кейхил, но и двамата не успяха да изпратят топката в противниковата мрежа. В последните секунди имаше и ненужно напрежение, което бе предизвикано от Кюрт Зума. Френският защитник на Челси връхлетя грубо върху хърватина Рикардо Багадур от Фиорентина и получи само жълт картон, а проявата на Зума определено не се хареса на играчите на Виола. В крайна сметка, нов гол не бе отбелязан и турнирът приключи с победа на английска земя за Фиорентина.

ЧЕЛСИ - ФИОРЕНТИНА 0:1
0:1 Родригес (34)