Изгонен от Левски бележи в Шампионската лига

Освободеният от Левски по медицински причини след няколко дни проби по време на зимната пауза нападател от Гамбия Осман Джалоу се разписа за финландския ХИК Хелзинки при победата с 3:1 над латвийския Вентспилс като гост в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. С успеха финландският тим на практика се класира за следващата фаза.

Всичките голове паднаха след почивката. Срещата започна добре за домакините и Антос Йемелинс откри в 63-ата минута. Четвърт час преди края обаче Ерфан Зенели изравни от дузпа. В 86-ата минута  Джалоу се разписа за 2:1 и направи обрата пълен. Нападателят беше влязъл в игра едва две минути преди това на мястото на Хаменаар. В добавеното продължение Атому Танака оформи крайното 1:3.