Голова фиеста в първата контрола на Лацио

Отборът на Лацио сътвори истинска голова фиеста в първата си контрола от предсезонната подготовка срещу аматьорския Ауронцо, като го победи с 14:0. Четири гола в мача отбеляза Балде Кейта, а много силен мач изигра и Равел Морисън, който отбеляза две попадения и направи две асистенции. Брайън Перейра се отличи с хеттрик, а по един гол вкараха Патрик, Сантиаго Джентилети и Ойкономидис. Играч на Ауронцо пък си отбеляза един автогол, за да оформи крайното 14:0

Треньорът на Лацио Стефано Пиоли изпробва две схеми на игра. Първо той заложи на традиционната вече 4-3-3, а през второто полувреме изпробва и 3-4-3.

Съставът на Лацио:

Първо полувреме: Маркети, Конко, Мурджиа, Маурисио, Хоед, Браафхайд, Морисън, Ойкомонидис, Переа, Джорджевич, Кейта

Второ полувреме: Герери, Джентилети, Пръче, Раду, Патрик, Мурига, Дзампа, Сек, Морисън, Переа, Кейта